بسته
(0) سبد خريد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
  فیلترها
  اولويت ها
  جستجو

  پوشش نانو سرامیک و كاور بدنه خودرو چيست و چه فوايدی دارد؟ - كارواكس | carwax

  پوشش نانو سرامیک و كاور بدنه خودرو چيست و چه فوايدی دارد؟ - كارواكس | carwax

  پوشش نانو سرامیک و كاور بدنه خودرو چيست و چه فوايدي دارد؟ آيا پوشش نانو سرامیک و كاور بدنه خودرو دارای هزينه های منطقی هستند؟ تفاوتهای پوشش نانو سرامیک و كاور بدنه خودرو درچه مواردی است؟ در مقاله امروز درخصوص اين دو محصول با شما سخن خواهيم گفت. با كارواكس همراه باشيد.

  در زمينه محافظت از بدنه و احیای رنگ خودرو هر روزه محصولات جديدي به بازار عرضه مي گردد. اين محصولات علاوه بر تاثیرگذاری فراوان بر روی ظاهر خودرو، باعث جلوگيری از خط وخش های آزار دهنده بر روی بدنه خودرو خواهند شد و از آن دربرابر انواع آلودگی های محيطی محافظت می نمايد.

  در چند سال اخير كاورهاي بدنه خودرو ميان دوستداران ديزاين خودرو علاقه مندان فراواني پيداكرده است. اين كاورها به صورت شفاف (ترنسپرنت) و يا در رنگ هاي مختلف، با كيفيتهاي متفاوت در بازار عرضه گرديده است و مشتريان بر اساس سليقه خود اقدام به تهيه و استفاده از آن مي نمايند. اما محصولات جديد ديگري نيز وارد بازار گرديده است كه علاوه برداشتن خصوصيات كاورها داراي تكنولوژي نانو بوده و از چسبيدن و آسيب رساندن انواع آلودگيها مانند گرد و غبار، شيره درختان، فضولات پرندگان، آلاينده هاي محيطي و ... برروي بدنه خودرو جلوگيري مي نمايد. اين پوششها حتي در ايام باراني سال نيز از ايجاد لك و نشستن گل و لاي بر روي بدنه خودرو جلوگيري كرده و آن را از اين آلودگيها محافظت مي نمايد.

  اما ميان پوشش نانو سرامیک و كاور بدنه چه تفاوت هایی وجود دارد؟ آيا مي توان در بررسي و تحليل ميان كاورهاي خودرو و پوشش هاي سرامیکي به يكي از اين دوگزينه به صورت قطعي راي برتري داد؟ با هم اين موضوعات را مورد بررسي قرار خواهيم داد.

  مرتبط بخوانيد: پوشش ليزي خودرو پديده اي نو يا دروغين در صنعت پوليش ايران؟!

  كاور بدنه اتوموبيل چيست؟

  به طور خلاصه كاور بدنه اتومبيل پوشش نازكي از جنس اورتان است كه مي تواند بر روي هر سطح از رنگ بدنه خودرو اجرا گردد و وظيفه آن حفاظت از كيفيت رنگ خودرو از طريق كاهش قدرت تخريبي آسيب هايي نظير:

  • رنگ پريدگي ها
  • رنگ پريدگي و خراش هاي ناشي از سنگ ريزه ها و آسيب هاي جاده اي
  • هولوگرام ها و خش هاي ايجاد شده در طول شستشو خودرو
  • آسيب هاي شيميايي ناشي از آلاينده هاي اسيدي
  • لكه هاي ايجاد شده بواسطه آب سخت اكسيداسيون
  • يا آفتاب سوختگي ناشي از اشعه UV خورشيد

  كاور بدنه خودرو درابتدا براي محافظت از وسايل نقليه نظامي طراحي واجرا شده است. و سپس به دليل عملكرد مناسب و بالاي اين محصول، وارد بازار صنعت خودرو شده و دردسترس علاقه مندان قرار گرفته است .

  تفاوت نانو سرامیک و کاور بدنه

  پوشش نانو سرامیک چیست؟

  پوشش نانوسرامیک گام بعدی در تکامل و حفظ رنگ خودرو می باشد. این پوشش ها با سطح رنگ خودرو پیوند برقرار می کنند ویک لایه محافظ نیمه دائمی از رنگ بدنه خودرو ایجاد می نمایند.

  پوشش نانو سرامیک یک پلیمر مایع است که مانند کاور بدنه بر روی سطوح بیرونی خودرو اعمال می گردد. پس از اجرای پوشش نانو، این پوشش با رنگ خودرو پیوند برقرار کرده و لایه ای محافظ و آب گریز یا هیدروفوبیک را تشکیل می دهد. خاصیت آبگریزی پوشش نانو از چسبیدن آلودگی ها به سطح رنگ خودرو جلوگیری کرده و موجب تمیز ماندن خودرو درزمان طولانی گردیده و همینطور موجب تسریع در نظافت و تمیز کزدن خودرو می گردد.

  این لایه سخت پوشش نانو سرامیک بر روی بدنه خودرو قابل رویت با چشم نبوده ومشگلی را برای استفاده کننده از آن ایجاد نمی نماید.

  این محصول از آسیب هایی مانند:

  1. علائم خوردگی شیمیایی ناشی از آلاینده های اسیدی
  2. لکه های شیمیایی ناشی از آلودگیهای اسیدی
  3. کسیداسیون یا از بین رفتن لایه رنگ بدنه توسط اشعه UV
  4. جلوگیری می نماید.

  همانطور که مشاهده می کنید هردو این محصولات به منظور حفظ ونگهداری خودرو، رنگ و بدنه آن ارائه گردیده  است. علاوه بر مواردی که ذکر شد هدف مشترک این دو محصول کاهش آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه UV خورشید و آلاینده های اسیدی می باشد.

  مرتبط بخوانید : معنی 9H در پوشش سرامیک خودرو چیست؟!

  تفاوت پوشش نانو سرامیک وکاور بدنه خودرو در چیست؟

  علیرغم مشترکاتی که این دو محصول با یکدیگر دارند دارای تفاوتهای کاملا ملموس و قابل توجهی هستند. کاورهای بدنه به نسبت پوشش نانو سرامیک از درخشندگی کمتری برخوردار هستند. کاورهای بدنه دارای خاصیت آب گریزی نیستند و ممکن است بر اثر گذر زمان تغییر رنگ داده ویک طیف رنگی زرد ایجاد نمایند. چنانچه کاورهای بدنه دارای آسیب دیدگی جدی گردند قابلیت تعمیر نداشته و می بایست به صورت کامل تعویض گردند. درصورت برداشته شدن کاورهای بدنه از روی بدنه ماشین ممکن است به سطح رنگ ماشین آسیب جدی وارد گردد. کاوربدنه به لحاظ قیمت گران تر از پوشش نانو سرامیک می باشند. پوشش حفاظتی کاور بدنه خودرو ازپوشش های نانو سرامیک ضخیم تر می باشد. علاوه برآن رنگ کاورهای بدنه دارای ترکیبات شیمیایی می باشد که پس از دندانه شدن و یا ساییدگی می توانند خود را ترمیم نمایند. این ویژگی مهم باعث می گردد کاور بدنه خودرو قادر به جذب تراشه های سنگ، خش های کوچک ، لکه های چرخشی (هولوگرام) ناشی از شستشوی خودرو و لکه های آب سخت، بدون بر جای گذاردن رد و لک، باشند.

  این توانایی ها در محصولات پوشش نانو سرامیک وجود ندارد و پوشش نانو سرامیک خطر تراشه های سنگ ، خراشها ، لکه های چرخشی ناشی ازشستشوی خودرو و لکه های آب سخت را از بین نخواهد برد. با این حال این پوشش ها از نقاط قوت دیگری برخوردار هستند  که برجسته ترین آنها خاصیت آبگریزی این پوشش ها می باشد. برخی از کاورهای بدنه خودرو درصورت استفاده، طیف رنگی روشنی را به وضوح به نمایش می گذارند و استفاده از این محصولات را به روشنی بیان می نمایند در صورتیکه در پوشش های نانو این اتفاق نخواهد افتاد.آب گریزی محصولات نانو سرامیک  به خوبی درتمام نقاط  بدنه خودرو وجود خواهد داشت اما این امر درکاورهای بدنه خودرو وجود ندارد.

  اما در نهایت استفاده از کدام یک از این محصولات بهترین گزینه انتخاب می باشد؟

  خبر خوب این است که می توان هردوی این محصولات را در خودروی استفاده نمود. در واقع می توان کاور بدنه خودرو را در نقاطی از خودرو که بیشتر درمعرض آسیب تراشه های سنگ و یا خراش هایی از ضایعات جاده ای قرار دارند، استفاده نمود . دراین قسمتها پوشش سرامیکی از آسیب محافظت  نمی کند و استفاده از پوشش کاور بدنه بهترین گزینه خواهد بود. این نقاط اغلب شامل سپر جلوی خودرو، کاپوت خودرو، آینه های جانبی ، قوس جلو وعقب خودرو و رکاب های ورودی درب ها می باشد. زمانی که انجام و نصب این مرحله پایان پذیرفت، بر روی کل بدنه خودرو پوشش نانو سرامیک اجرا می گردد.

  پوشش نانو سرامیک پس از اجرا برروی مناطقی که کاور شده است، لایه ای بر روی کاور تشکیل داده که موجب می گردد کاور بدنه از هر گونه آلاینده های محیطی و شیمیایی مصون مانده و عمر طولانی تری داشته باشد. پوشش نانو سرامیکی در هر نقطه دیگری از خودرو که مورد استفاده قراربگیرد ،چه باوجود کاور بدنه و یابدون آن، خطر اکسیداسیون و آسیب های شیمیایی را از بین خواهد برد. علاوه بر این آب گریزی پوشش نانو سرامیک باعث جلو گیری از چسبندگی و اتصال آلاینده ها به خودرو می گردد و از رنگ خودرو محافظت می نماید. بنابراین رنگ بدنه خودرو بدون کمترین آسیبی حفظ گردیده و براق و تمیز باقی خواهد ماند. با ذکر این توضیحات برای اینکه رنگ بدنه خودروی همیشه تمیز و براق باقی بماند بهترین است از ترکیب کاوربدنه و پوشش نانو سرامیک استفاده گردد. با نظرات خود تیم تولید محتوا کارواکس را در ارائه بهترین مقالات یاری کنید. از همراهی شما سپاسگزاریم.

  نظرات
  1399/01/25 21:09
  سلام و خسته نباشید؟؟هزینه آموزش نانو سرامیک چقد هست؟؟واینکه چقدر زمان میبره؟؟
  1399/01/26 12:02
  با سلام. اطلاعات کامل در خصوص دوره های آموزشی دیتیلینگ کارواکس در این صفحه قرار داده شده است : https://carwax.ir/detailing-academy
  دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید