0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
نحوه بازسازی و احیای رنگ قسمت های پلاستیکی خودرو

همه ما متوجه اهمیت رنگ بدنه خودرو و تاثیر آن بر روی زیبایی ظاهری خودروی خود هستیم. اگر از عمر خودروی شما چندین سال می گذرد، احتمالا با مشکل مات یا کمرنگ شدن قسمت های پلاستیکی خودرو مانند سپر، فلاپ، زه های پلاستیکی و غیره مواجه شده اید. متاسفانه حتی اگر قسمت های پلاستیکی خودروی شما از جنس مرغوب هم باشد، به مرور زمان آن حالت اولیه خود را از دست داده و شروع به کمرنگ شدن می نماید. بنابراین در این مقاله از کارواکس قصد داریم نحوه بازسازی و احیای رنگ قسمت های پلاستیکی خودرو را مورد بررسی قرار دهیم.

چرا قسمت های پلاستیکی مشکی خودرو به مرور زمان کمرنگ می شوند؟

پلاستیک به طور طبیعی حاوی روغن می باشد. با گذشت زمان، روغن های سطح پلاستیک خشک شده و منجر به سفید یا کدر شدن پلاستیک می شود. بر خلاف رنگ بدنه ، قسمت های پلاستیکی خودرو در برابر نور خورشید و دیگر عوامل دارای پوشش محافظتی نیستند. بنابراین بدون این لایه حفاظتی، همیشه در معرض آسیب نور خورشید قرار دارند. نور خورشید یکی از عوامل مهم در تخریب پلاستیک خودرو می باشد.

اشعه ماورا بنفش باعث خشک شدن مولکول های آب بر سطح پلاستیک شده و در نتیجه به مرور زمان به رنگ سفید تغییر رنگ می دهند. همچنین آلاینده های هوا نیز روند تخریب پلاستیک را سریع تر می کنند. در نتیجه همه چیز بستگی به محل زندگی شما، محل نگهداری خودرو و شرایط آب و هوایی دارد. قسمت های پلاستیکی اولین قسمت از خودرو شما می باشند که نیاز به توجه دارند.

روش اول : بازسازی قسمت های پلاستیکی خودرو (توصیه شده توسط کارواکس)

با وجود داشتن هزاران براق کننده و ترمیم کننده پلاستیک خودرو قطعا انتخاب برند مناسب کاری دشوار می باشد اما اسپری بازساز پلاستیک مشکی مادرز mothers کار را برای شما عزیزان راحت کرده است.

لوازم مورد نیاز :

  • اسپری بازساز پلاستیک مشکی مادرز mothers
  • دستمال میکروفایبر

اگر ماشین شما از قبل تمیز است، میتوانید بلافاصله شروع به کار کنید. اگر نیاز به شستشو دارید، توصیه می کنیم که قبل از شروع ترمیم، خودرو خود را به خوبی شسته و خشک کنید. خوب تمیز کردن از ایجاد آلودگی و آسیب رسیدن به سطوح پلاستیکی خودرو جلوگیری کرده و در نتیجه ظاهری براق و شفاف به ارمغان می آورد.

مرحله اول

طریقه استفاده اسپری بازساز پلاستیک مشکی مادرز mothers بسیار راحت و آسان می باشد. سطوح پلاستیکی خودرو را با استفاده از اسپری بازساز پلاستیک مشکی مادرز mothers آغشته کنید.

توجه : سعی کنید که مایع داخل اسپری روی سطوح رنگ بدنه ماشین قرار نگیرد.

بگذارید مایع داخل اسپری حداقل سی ثانیه و حداکثر شصت ثانیه بر روی سطوح پلاستیکی بماند. با این کار اجازه داده اید تا مواد به قسمت های پلاستیکی نفوذ کرده و ساختار مولکولی آن را تغییر دهد. با این حال که وسوسه انگیز است تا فورا آن را پاک کنید اما توجه داشته باشید هر چه قدر مواد اسپری روی سطوح پلاستیکی خوردو بماند، بازخورد بهتری خواهد داشت.

مرحله دوم :

با استفاده از دستمال میکروفایبر تمیز، مواد را از سطح پلاستیکی خودرو خود پاک کنید. هر قطره مایع حاوی خاک بوده، بنابراین سعی کنید تمام سطوح را به خوبی تمیز و خشک نمایید. اکنون به تغییرات به وجود آمده نگاه کنید؛ حال قسمت های پلاستیکی خودرو مثل روز اول خود شده و همچنین در برابر نور خورشید مقاوم تر عمل می کند. سعی کنید حداقل سالی یک بار از اسپری بازساز پلاستیک مشکی مادرز mothers استفاده نمایید.

روش دوم : استفاده از تفنگ حرارتی برای ترمیم پلاستیک خودرو

در این روش با استفاده از تنفگ حرارتی می توانید با گرم کردن روغن های خشک شده درون پلاستیک را ترمیم کنید اما به یاد داشته باشید که این روش نسبت به روش اول وقت گیر بوده و در نهایت باعث ضعیف شدن و کاهش طول عمر قسمت های پلاستیکی خودرو می گردد.

لوازم مورد نیاز :

  • گان حرارتی با قدرت حرارت متوسط

مرحله اول

در ابتدا، خودرو خود را زیر نور خورشید پارک کنید و اجازه دهید تا سطوح قسمت های پلاستیکی کاملا گرم و داغ شوند. شروع کار از دمای بالاتر کار را بسیار ساده می کند. سپس حرارت تفنگ را روی متوسط تنظیم نموده و به یاد داشته باشید هدف از این روش گرم کردن پلاستیک است نه ذوب کردن آن!

مرحله دوم

به آرامی قسمت های مورد نظر را حرارت بدهید. سعی کنید از یک قسمت به خصوص شروع کنید و آرام آرام به قسمت های دیگر بروید. کم کم متوجه می شوید که رنگ پلاستیک در حال تغییر است.

معایب استفاده از تنفگ حرارتی :

  • این روش دوام زیادی ندارد
  • وقت گیر بودن
  • امکان ذوب شدن پلاستیک وجود دارد

روش سوم : رنگ کردن قسمت های پلاستیکی خودرو

یک راه جایگزین به جای ترمیم پلاستیک وجود دارد و آن رنگ کردن پلاستیک است برخلاف پلاستیک، رنگ برای مدت زمان طولانی محو نمی شود. به عنوان مثال می توانید از اسپری معمولی رنگ مشکی که در برابر اشعه ماورابنفش مقاوم است استفاده کنید.

روش خانگی برای ترمیم پلاستیک خودرو : مضر یا موثر؟

اگر به تازگی از پولیش های ارزان قیمت استفاده کرده اید و از عملکرد آن راضی نیستید می توانید برای ترمیم و از بین بردن پولیش بی کیفیت از تینر رنگ استفاده کنید. گرچه تینر رنگ صد درصد رنگ مشکی پلاستیک خودرو شما را ترمیم نمی کند اما حداقل از شر پولیش ارزان قیمت خلاص می شوید.

توجه : به یاد داشته باشید این ترفند صد درصد نبوده و امکان دارد به پلاستیک خودرو خود صدمه بزنید بنابراین با مسئولیت خود این کار را انجام دهید!

 کره بادام زمینی برای ترمیم پلاستیک خودرو

در ابتدا شاید فکر کنید که این روش موثر نیست اما در واقع موثر و بهتر از روش تینر رنگ است. کره بادام زمینی سرشار از چربی بوده که می تواند در ترمیم بخش های پلاستیکی خودروی شما موثر باشد. کره بادام زمینی را مانند پولیش بر روی سطوح پلاستیکی خودرو ماساژ داده و سپس با استفاده از دستمال تمیز آن را پاک کنید. شاید این روش، صد در صد پلاستیک مشکی خودرو شما را ترمیم نکند اما نسبت به روش های خانگی دیگر بهترین گزنیه می باشد.

محافظ نانو سطوح پلاستیکی Labocosmetica Hydra

در آخر تمام گزنیه ها برای داشتن پلاستیک مشکی یکدست و براق را مورد بررسی قرار دادیم. در نهایت بخش های پلاستیکی داخلی و خارجی خودرو همیشه در برابر اشعه فرابنفش و آلودگی آسیب پذیر خواهد بود.  اما با استفاده واکس داشبورد و محافظ سطوح پلاستیکی نانو Labocosmetica Hydra می توانید به مدت سه ماه از پلاستیک خودروی خود در برابر اشعه UV ، آلودگی های جاده و غیره محافظت کنید.

جمع بندی

اگر تا کنون پلاستیک مشکی خوردو خود را ترمیم نکرده اید به شما پیشنهاد می کنیم که سریعا این کار را انجام دهید. با استفاده از روش های مطمئن می توانید ظاهر خودروی خود را شیک و زیبا نمایید و قطعا از نتیجه ترمیم پلاستیک خودروی خود شگفت زده خواهید شد.